Sku: STN-WM55RXEN
Availability:
(Less than 10) in Stock
Delivery: 5-7 Days
Call us for 2-3 Days Delivery
Brand: Samsung
Category: Flat panel wall mounts
SKU
STN-WM55RXEN
835 x 1631.1 x 850.6mm, 34500g, Light Gray, VESA 400 x 400, 90°
Samsung Stand for Flip (Interactive Display) 55inch (STN-WM55R) can be delivered to all states across Nigeria
Faster Deliveries (Custom Variables)
FREE SHIPPING
& RETURN
100% MONEY
Samsung STN-WM55RXEN
Portable Wheel-Based Stand for the Samsung Flip Digital Flipchart
** This product will only work with the 55” Flip **
We can now offer SUPER FAST delivery for Samsung Stand for Flip (Interactive Display) 55inch (STN-WM55R) to the following location in Nigeria :- Abuja, Lagos, Benin, Warri, Ibadan, Abeokuta, Sokoto, Kano, Kaduna, Jos, Port Harcourt, Enugu, Bauchi and Yola
More Information
SKU STN-WM55RXEN
EAN 8806090066740
Specification
Mounting
Mounting typeFloor
Number of displays supported1
Minimum VESA mount400 x 400 mm
Maximum VESA mount400 x 400 mm
Ergonomics
WheelsYes
Number of wheels4 wheel(s)
Technical details
Number of displays supported1
Product colourLight grey
Mounting typeFloor
Number of wheels4 wheel(s)
Design
Product colourLight grey
Packaging content
Mounting kitYes
ManualYes
Weight & dimensions
Width835 mm
Depth850.6 mm
Height1632.9 mm
Weight34.5 kg
Packaging data
Package width1650 mm
Package depth208 mm
Package height860 mm
Package weight41.5 kg
Mounting kitYes
ManualYes
Logistics data
Harmonized System (HS) code85299097
Other features
Manufacturer Samsung
In Stock N
Short Description 835 x 1631.1 x 850.6mm, 34500g, Light Gray, VESA 400 x 400, 90°