Vivolink VLMW60100 TV mount/stand 2.54 m (100
Vivolink VLMW60100 TV mount/stand 2.54 m (100") Black
Samsung Stand for Flip (Interactive Display) 55inch (STN-WM55R)  Chert Nigeria
Samsung Stand for Flip (Interactive Display) 55inch (STN-WM55R)
Vision VFM-WA2X2/3 TV mount 127 cm (50
Vision VFM-WA2X2/3 TV mount 127 cm (50") Black
Sku: VLMW60100
Availability:
(10+) in Stock
Delivery: 5-7 Days
Call us for 2-3 Days Delivery
Brand: VivoLink
Category: Flat panel wall mounts
SKU
VLMW60100
Pro Large Wall Mount, Max 125 kg, Up to VESA 900x600
Vivolink VLMW60100 TV mount/stand 2.54 m (100") Black can be delivered to all states across Nigeria
Faster Deliveries (Custom Variables)
FREE SHIPPING
& RETURN
100% MONEY
Public area, such as hotel, shopping mall, trade fair, ect.
For large Signage screens.
Max loading capacity: 125kg.We can now offer SUPER FAST delivery for Vivolink VLMW60100 TV mount/stand 2.54 m (100") Black to the following location in Nigeria :- Abuja, Lagos, Benin, Warri, Ibadan, Abeokuta, Sokoto, Kano, Kaduna, Jos, Port Harcourt, Enugu, Bauchi and Yola
More Information
SKU VLMW60100
EAN 5706998906632
Specification
Mounting
Mounting typeWall
Minimum screen size152.4 cm (60")
Panel mounting interface200 x 200 mm
Number of displays supported1
Minimum VESA mount200 x 200 mm
Maximum VESA mount900 x 600 mm
Maximum screen size2.54 m (100")
Maximum weight capacity125 kg
Ergonomics
Height adjustmentYes
Distance to the wall (max)3.2 cm
Technical details
Number of displays supported1
Product colourBlack
Mounting interfaceVESA
Mounting typeWall
AdjustableYes
Compliance certificatesRoHS
Design
Product colourBlack
Housing materialSteel
Packaging content
Screws includedYes
User guideYes
Mounting kitYes
ManualYes
Weight & dimensions
Width1009 mm
Depth32 mm
Height630 mm
Weight4.9 kg
Depth (max)3.2 cm
Packaging data
Package width1110 mm
Package depth410 mm
Package height40 mm