HP Q2624A/24A Toner cartridge black, 2.5K pages ISO/IEC 19752 for HP LaserJet 1150  Chert Nigeria
HP Q2624A/24A Toner cartridge black, 2.5K pages ISO/IEC 19752 for HP LaserJet 1150
HP W1490X/149X Toner cartridge high-capacity, 9.5K pages ISO/IEC 19752 for HP LaserJet Pro 4002/e
Brother TN-821XXLM Toner-kit magenta high-capacity, 12K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 9430
Sku: Q2624A
Availability:
(Less than 10) in Stock
Delivery: 5-7 Days
Call us for 2-3 Days Delivery
Brand: HP
Category: laser toner & cartridges
SKU
Q2624A
24A Black Original LaserJet Toner Cartridge
Faster Deliveries (Custom Variables)
FREE SHIPPING
& RETURN
100% MONEY
Home or small business users who want professional and optimal-quality laser output.
Compatible Printers: HP LaserJet 1150
More Information
SKU Q2624A
EAN 0808736420617
Specification
Features
TypeOriginal
Black toner page yield2500 pages
CompatibilityHP LaserJet 1150
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeQ2624A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Country of originChina
Quantity per box1 pc(s)
HP segmentHome
Total amount of recycled materials used for making11%
Pallet size (EU)1200 x 800 x 1139 mm
Stacking number for pallet4 pc(s)
Layers per pallet5 pc(s)
Products per pallet (EU)90 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 90%
Operating temperature (T-T)10 - 32.5 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width142 mm
Depth333 mm
Height198 mm
Package depth1420 mm
Package weight107 g
Weight730 g
Package width3330 mm
Package typeBox
Package height198 mm
Products per pallet90 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1185 x 999 x 1128 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Packaging data
Package depth1420 mm
Package weight107 g
Package width3330 mm
Package typeBox
Package height198 mm
Technical details
TypeOriginal
Brand compatibilityHP
OEM codeQ2624A
Country of originChina
Quantity per box1 pc(s)
Layers per pallet5 pc(s)
CompatibilityHP LaserJet 1150
Maximum number of stacking cartons20 pc(s)
Master (outer) cases per pallet layer (EU)18 pc(s)
Other features
Logistics data
Pallet gross weight154 g
Master (outer) cases per pallet layer18 pc(s)
Pallet weight (EU)121 g
Products per pallet90 pc(s)
Manufacturer HP
In Stock N
Short Description 24A Black Original LaserJet Toner Cartridge