HP CF211A/131A Toner cartridge cyan, 1.8K pages ISO/IEC 19798 for HP Pro 200  Chert Nigeria
HP CF211A/131A Toner cartridge cyan, 1.8K pages ISO/IEC 19798 for HP Pro 200
HP CF210X/131X Toner cartridge black, 2.4K pages ISO/IEC 19798 for HP Pro 200  Chert Nigeria
HP CF210X/131X Toner cartridge black, 2.4K pages ISO/IEC 19798 for HP Pro 200
HP CF212A/131A Toner cartridge yellow, 1.8K pages ISO/IEC 19798 for HP Pro 200  Chert Nigeria
HP CF212A/131A Toner cartridge yellow, 1.8K pages ISO/IEC 19798 for HP Pro 200
Sku: CF211A
Availability:
(Less than 10) in Stock
SKU
CF211A
131A Cyan Original LaserJet Toner Cartridge
& RETURN
100% MONEY
HP 131A Cyan LaserJet Toner Cartridge prints professional-quality documents and marketing materials in your home or office. Maintain productivity by avoiding wasted time and supplies. These cartridges are specifically designed for your printer.
More Information
SKU CF211A
EAN 0886111334971
TypeOriginal
Colour toner page yield1800 pages
CompatibilityHP 131 toner cartridges work with:
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeCF211A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursCyan
Country of originJapan
HP segmentBusiness, Enterprise
Total amount of recycled materials used for making19%
Product colourBlack
Pallet size (EU)1183 x 775 x 1139 mm
Layers per pallet10 pc(s)
Master (outer) cases per pallet280 pc(s)
Products per pallet (EU)216 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width365 mm
Depth100 mm
Height110 mm
Package depth1000 mm
Package weight800 g
Weight600 g
Package width3650 mm
Package typeBox
Package height110 mm
Products per pallet280 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1122 x 938 x 1244 mm
Print technologyLaser printing
Printing coloursCyan
Packaging data
Package depth1000 mm
Package weight800 g
Package width3650 mm
Package typeBox
Package height110 mm
Brand compatibilityHP
OEM codeCF211A
Country of originJapan
Layers per pallet10 pc(s)
Product colourBlack
Box contentsToner cartridge; Recycling guide
Maximum number of stacking cartons40 pc(s)
Master (outer) cases per pallet layer (EU)24 pc(s)
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)886111334971
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)886111334971
Other features
Logistics data
Pallet gross weight244.5 g
Master (outer) cases per pallet layer28 pc(s)
Pallet weight (EU)193.3 g
Products per pallet280 pc(s)
Manufacturer HP
PDF Url https://objects.icecat.biz/objects/mm
In Stock N
Short Description 131A Cyan Original LaserJet Toner Cartridge