HP CF351A/130A Toner-kit cyan, 1K pages ISO/IEC 19798 for HP Color LaserJet M 177  Chert Nigeria
HP CF351A/130A Toner-kit cyan, 1K pages ISO/IEC 19798 for HP Color LaserJet M 177
HP CF350A/130A Toner-kit black, 1.3K pages ISO/IEC 19798 for HP Color LaserJet M 177  Chert Nigeria
HP CF350A/130A Toner-kit black, 1.3K pages ISO/IEC 19798 for HP Color LaserJet M 177
HP CF352A/130A Toner-kit yellow, 1K pages ISO/IEC 19798 for HP Color LaserJet M 177  Chert Nigeria
HP CF352A/130A Toner-kit yellow, 1K pages ISO/IEC 19798 for HP Color LaserJet M 177
Sku: CF351A
Availability:
(Less than 10) in Stock
Delivery: 5-7 Days
Call us for 2-3 Days Delivery
Brand: HP
Category: laser toner & cartridges
SKU
CF351A
130A Cyan Original LaserJet Toner Cartridge
Faster Deliveries (Custom Variables)
FREE SHIPPING
& RETURN
100% MONEY
More Information
SKU CF351A
EAN 0886112939298
Specification
Features
TypeOriginal
Colour toner page yield1000 pages
CompatibilityHP 130 toner cartridges work with:
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeCF351A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursCyan
Country of originJapan
HP segmentHome, Home office
Total amount of recycled materials used for making14%
Pallet size (EU)1200 x 800 x 1181 mm
Pallet weight (imperial)234.5 kg (516.9 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1102.4 x 950 x 1262.4 mm (43.4 x 37.4 x 49.7")
Layers per pallet12 pc(s)
Master (outer) cases per pallet324 pc(s)
Products per pallet (EU)324 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 95%
Operating temperature (T-T)15 - 27 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width363 mm
Depth83 mm
Height86 mm
Package depth830 mm
Package weight500 g
Weight500 g
Package width3630 mm
Package height86 mm
Products per pallet324 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1200 x 800 x 1181 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Printing coloursCyan
Packaging data
Package depth830 mm
Package weight500 g
Package width3630 mm
Package height86 mm
Technical details
TypeOriginal
Brand compatibilityHP
OEM codeCF351A
Country of originJapan
Layers per pallet12 pc(s)
Box contentsToner cartridge; Recycling guide
Maximum number of stacking cartons52 pc(s)
Master (outer) cases per pallet layer (EU)27 pc(s)
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)886112939298
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)886112939298
Other features
Logistics data
Pallet gross weight182.5 g
Master (outer) cases per pallet layer27 pc(s)
Pallet weight (EU)182.5 g
Products per pallet324 pc(s)
Manufacturer HP
PDF Url https://objects.icecat.biz/objects/
In Stock N
Short Description 130A Cyan Original LaserJet Toner Cartridge