Targus AWU100205GL laptop stand Silver 39.6 cm (15.6
Port Designs 901108 notebook stand Black 39.6 cm (15.6
Neomounts NSLS025 Laptop stand 10-17
Neomounts NSLS025 Laptop stand 10-17" - universal
Sku: AWU100205GL
Availability:
(Less than 10) in Stock
Delivery: 5-7 Days
Call us for 2-3 Days Delivery
Brand: Targus
Category: Notebook arms & stands
SKU
AWU100205GL
Portable Stand with Integrated USB-A Hub
Targus AWU100205GL laptop stand Silver 39.6 cm (15.6") can be delivered to all states across Nigeria
Faster Deliveries (Custom Variables)
FREE SHIPPING
& RETURN
100% MONEY
The Targus® 100W PD GaN Wall Charger (APA109GL) is the perfect companion for this stand with integrated hub, delivering up to 100W power when connected to the USB-C port under the stand, the power then shared between the Laptop via USB-C cable and other accessories connected.
Keep organised whilst working on the go and centrally connect you keyboard, mouse, external flash drive or smart devices via 4x USB-A data ports that all support up to 5 Gbps data transfer rate, ideal for mobile working in multiple locations.We can now offer SUPER FAST delivery for Targus AWU100205GL laptop stand Silver 39.6 cm (15.6") to the following location in Nigeria :- Abuja, Lagos, Benin, Warri, Ibadan, Abeokuta, Sokoto, Kano, Kaduna, Jos, Port Harcourt, Enugu, Bauchi and Yola
More Information
SKU AWU100205GL
EAN 5051794036619
Specification
Design
Product typeLaptop stand
Minimum notebook screen size compatibility25.4 cm (10")
Maximum notebook screen size compatibility39.6 cm (15.6")
MaterialAluminium
Product colourSilver
Number of devices supported1
Ergonomics
FoldableYes
Cable managementYes
Height adjustmentYes
AdjustableYes
Number of height positions5
Number of adjustment positions5
Ports & interfaces
Built-in USB hubYes
Host interfaceUSB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity4
USB data transfer rates5000 Mbit/s
USB charging portYes
USB Power DeliveryYes
USB Power Delivery revision3.0
USB Power Delivery up to100 W
System requirements
Mac compatibilityYes
Windows operating systems supportedYes
Weight & dimensions
Weight360 g
Width62 mm
Depth260 mm
Height27 mm