Sku: PLATE9M2P16
Availability:
(Less than 10) in Stock
Delivery: 5-7 Days
Call us for 2-3 Days Delivery
Brand: StarTech.com
Category: Cable interface/Gender adapters
SKU
PLATE9M2P16
StarTech.com 2 Port 16in DB9 Serial Port BRacket to 10 Pin Header - DB9 bRacket - DB9 Header - Serial Port bRacket
StarTech.com 2 Port 16in DB9 Serial Port Bracket to 10 Pin Header can be delivered to all states across Nigeria
Faster Deliveries (Custom Variables)
FREE SHIPPING
& RETURN
100% MONEY
Add two extra serial ports to the back of your PC, from your motherboard
The StarTech.com Advantage
- Save space by adding two DB9 serial ports through a single expansion slot on the back of your PC
- Backed by StarTech.com lifetime warrantyWe can now offer SUPER FAST delivery for StarTech.com 2 Port 16in DB9 Serial Port Bracket to 10 Pin Header to the following location in Nigeria :- Abuja, Lagos, Benin, Warri, Ibadan, Abeokuta, Sokoto, Kano, Kaduna, Jos, Port Harcourt, Enugu, Bauchi and Yola
More Information
SKU PLATE9M2P16
EAN 0065030847735
Specification
Ports & interfaces
Connector 22 x IDC
Connector 12 x DB-9
Connector 2 genderFemale
Connector 1 genderMale
Technical details
Product colourSilver, White
Design
Product colourSilver, White
Performance
Weight & dimensions
Weight46 g
Packaging data
Package width128 mm
Package height220 mm
Package depth2.14 mm
Package weight52 g
Manufacturer StarTech.com
In Stock N
Short Description StarTech.com 2 Port 16in DB9 Serial Port BRacket to 10 Pin Header - DB9 bRacket - DB9 Header - Serial Port bRacket