HP W2070A/117A Toner-kit black, 1K pages ISO/IEC 19798 for HP Color Laser 150  Chert Nigeria
HP W2070A/117A Toner-kit black, 1K pages ISO/IEC 19798 for HP Color Laser 150
HP W1106A/106A Toner cartridge, 1K pages ISO/IEC 19752 for HP Laser 107  Chert Nigeria
HP W1106A/106A Toner cartridge, 1K pages ISO/IEC 19752 for HP Laser 107
HP W2071A/117A Toner-kit cyan, 700 pages ISO/IEC 19798 for HP Color Laser 150  Chert Nigeria
HP W2071A/117A Toner-kit cyan, 700 pages ISO/IEC 19798 for HP Color Laser 150
Sku: W2070A
Availability:
(10+) in Stock
Delivery: 5-7 Days
Call us for 2-3 Days Delivery
Brand: HP
Category: laser toner & cartridges
SKU
W2070A
117A Black Original Laser Toner Cartridge
Faster Deliveries (Custom Variables)
FREE SHIPPING
& RETURN
100% MONEY
More Information
SKU W2070A
EAN 0193424172801
Specification
Features
Supply typeSingle pack
TypeOriginal
Black toner cartridges quantity1
Black toner page yield1000 pages
CompatibilityHP 117 toner cartridges work with: HP Laser 150, 178, 179
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeW2070A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Country of originChina
HP segmentSmall medium business
Pallet weight (imperial)321.6 kg (709 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1173.5 x 736.6 x 2372.4 mm (46.2 x 29 x 93.4")
Layers per pallet30 pc(s)
Master (outer) cases per pallet360 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 90%
Operating temperature (T-T)10 - 30 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width288 mm
Depth139 mm
Height30 mm
Package depth1810 mm
Package weight880 g
Weight480 g
Package width3870 mm
Package height79 mm
Products per pallet360 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1173 x 736 x 2372 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Packaging data
Package depth1810 mm
Package weight880 g
Package width3870 mm
Package height79 mm
Technical details
TypeOriginal
Brand compatibilityHP
OEM codeW2070A
Country of originChina
Layers per pallet30 pc(s)
Box contentsToner cartridge; Recycling guide
Maximum number of stacking cartons30 pc(s)
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)193424172801
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)193424172801
Other features
Logistics data
Pallet gross length73.6 cm
Pallet gross height2.37 m
Pallet gross weight321 g
Master (outer) cases per pallet layer12 pc(s)
Pallet gross width117.3 cm
Products per pallet360 pc(s)
Manufacturer HP
PDF Url https://objects.icecat.biz/objects/
In Stock N
Short Description 117A Black Original Laser Toner Cartridge