HP W1120A/120A Drum kit, 16K pages ISO/IEC 19798 for HP Color Laser 150  Chert Nigeria
HP W1120A/120A Drum kit, 16K pages ISO/IEC 19798 for HP Color Laser 150
Brother TN-821XLC Toner-kit cyan, 9K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 9430  Chert Nigeria
Brother TN-821XLC Toner-kit cyan, 9K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 9430
HP W2013X/659X Toner-kit magenta high-capacity, 29K pages ISO/IEC 19752 for HP M 776/856
Sku: W1120A
Availability:
(Less than 10) in Stock
Delivery: 5-7 Days
Call us for 2-3 Days Delivery
Brand: HP
Category: laser toner & cartridges
SKU
W1120A
120A Original Laser Imaging Drum
Faster Deliveries (Custom Variables)
FREE SHIPPING
& RETURN
100% MONEY
More Information
SKU W1120A
EAN 0193424172665
Specification
Features
Built-in drum unitYes
TypeOriginal
Colour toner page yield4000 pages
CompatibilityHP 120 toner cartridges work with: HP Laser 150, 178, 179
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeW1120A
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack, Cyan, Magenta, Yellow
Country of originChina
HP segmentBusiness
Pallet size (EU)1176 x 728 x 2466 mm
Pallet weight (imperial)179.2 kg (395 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1173.5 x 726.4 x 2466.3 mm (46.2 x 28.6 x 97.1")
Layers per pallet14 pc(s)
Master (outer) cases per pallet112 pc(s)
Products per pallet (EU)112 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 90%
Operating temperature (T-T)10 - 30 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width279 mm
Depth104 mm
Height65 mm
Package depth2910 mm
Package weight1.56 kg
Weight850 g
Package width3580 mm
Package height176 mm
Products per pallet112 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1176 x 728 x 2466 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Packaging data
Package depth2910 mm
Package weight1.56 kg
Package width3580 mm
Package height176 mm
Technical details
TypeOriginal
Brand compatibilityHP
OEM codeW1120A
Country of originChina
Layers per pallet14 pc(s)
Box contentsImaging drum; Recycling guide
Harmonized System (HS) code84439990
Other features
Logistics data
Pallet gross length72.8 cm
Pallet gross height2.47 m
Pallet gross weight179 g
Master (outer) cases per pallet layer8 pc(s)
Pallet gross width117.6 cm
Pallet weight (EU)179 g
Products per pallet112 pc(s)
Manufacturer HP
In Stock N
Short Description 120A Original Laser Imaging Drum