HP CF410A/410A Toner cartridge black, 2.3K pages ISO/IEC 19798 for HP Pro M 452  Chert Nigeria
HP CF410A/410A Toner cartridge black, 2.3K pages ISO/IEC 19798 for HP Pro M 452
Ricoh 842096/MPC406 Toner cyan, 6K pages ISO/IEC 19752 for Ricoh MP C 306/406  Chert Nigeria
Ricoh 842096/MPC406 Toner cyan, 6K pages ISO/IEC 19752 for Ricoh MP C 306/406
HP CF412A/410A Toner cartridge yellow, 2.3K pages ISO/IEC 19798 for HP Pro M 452  Chert Nigeria
HP CF412A/410A Toner cartridge yellow, 2.3K pages ISO/IEC 19798 for HP Pro M 452
Sku: CF410A
Availability:
(Less than 10) in Stock
Delivery: 5-7 Days
Call us for 2-3 Days Delivery
Brand: HP
Category: laser toner & cartridges
SKU
CF410A
410A Black Original LaserJet Toner Cartridge
Faster Deliveries (Custom Variables)
FREE SHIPPING
& RETURN
100% MONEY
More Information
SKU CF410A
EAN 0888793807507
Specification
Features
TypeOriginal
Black toner page yield2300 pages
CompatibilityHP 410 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro M377, M452, M477
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeCF410A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Country of originJapan
HP segmentBusiness, Enterprise
Pallet size (EU)1100 x 730 x 1133 mm
Pallet weight (imperial)238.6 kg (526.1 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1102.4 x 942.3 x 1252.2 mm (43.4 x 37.1 x 49.3")
Layers per pallet9 pc(s)
Master (outer) cases per pallet243 pc(s)
Products per pallet (EU)168 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 80%
Operating temperature (T-T)10 - 32.5 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 80%
Weight & dimensions
Width363 mm
Depth102 mm
Height123 mm
Package depth1020 mm
Package weight900 g
Weight600 g
Package width3630 mm
Package typeBox
Package height123 mm
Products per pallet243 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1102 x 942 x 1251 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Packaging data
Package depth1020 mm
Package weight900 g
Package width3630 mm
Package typeBox
Package height123 mm
Technical details
TypeOriginal
Brand compatibilityHP
OEM codeCF410A
Country of originJapan
Layers per pallet9 pc(s)
Box contentsToner cartridge; Recycling guide
Maximum number of stacking cartons36 pc(s)
Master (outer) cases per pallet layer (EU)21 pc(s)
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)888793807507
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)888793807507
Other features
Logistics data
Pallet gross weight239.2 g
Master (outer) cases per pallet layer27 pc(s)
Pallet weight (EU)171.7 g
Products per pallet243 pc(s)
Manufacturer HP
PDF Url https://objects.icecat.biz/objects/m
In Stock N
Short Description 410A Black Original LaserJet Toner Cartridge