HP CF353A/130A Toner-kit magenta, 1K pages ISO/IEC 19798 for HP Color LaserJet M 177  Chert Nigeria
HP CF353A/130A Toner-kit magenta, 1K pages ISO/IEC 19798 for HP Color LaserJet M 177
Lexmark 24B6015 Toner-kit black, 35K pages for Lexmark M 5155  Chert Nigeria
Lexmark 24B6015 Toner-kit black, 35K pages for Lexmark M 5155
AgfaPhoto CE342A Yellow 1 pc(s)  Chert Nigeria
AgfaPhoto CE342A Yellow 1 pc(s)
Sku: CF353A
SKU
CF353A
130A Magenta Original LaserJet Toner Cartridge
& RETURN
100% MONEY
More Information
SKU CF353A
EAN 0886112939311
Brand compatibilityHP
OEM codeCF353A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursMagenta
Country of originJapan
HP segmentHome, Home office
Total amount of recycled materials used for making14%
Pallet size (EU)1102 x 780 x 1181 mm
Pallet weight (imperial)234.5 kg (516.9 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1102.4 x 950 x 1262.4 mm (43.4 x 37.4 x 49.7")
Layers per pallet13 pc(s)
Master (outer) cases per pallet429 pc(s)
Products per pallet (EU)324 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 95%
Operating temperature (T-T)15 - 27 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width363 mm
Depth83 mm
Height86 mm
Package depth830 mm
Package weight500 g
Weight500 g
Package width3630 mm
Package height86 mm
Products per pallet429 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1102 x 950 x 1262 mm
Print technologyLaser printing
Printing coloursMagenta
Packaging data
Package depth830 mm
Package weight500 g
Package width3630 mm
Package height86 mm
Brand compatibilityHP
OEM codeCF353A
Country of originJapan
Layers per pallet13 pc(s)
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)886112939311
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)886112939311
Other features
Logistics data
Pallet gross weight235 g
Master (outer) cases per pallet layer33 pc(s)
Pallet weight (EU)182.5 g
Products per pallet429 pc(s)
In Stock N
Short Description 130A Magenta Original LaserJet Toner Cartridge