HP CF280A/80A Toner cartridge black, 2.7K pages ISO/IEC 19752 for HP Pro 400/e  Chert Nigeria
HP CF280A/80A Toner cartridge black, 2.7K pages ISO/IEC 19752 for HP Pro 400/e
OKI 44973536 Toner-kit black, 2.2K pages ISO/IEC 19752 for OKI C 301  Chert Nigeria
OKI 44973536 Toner-kit black, 2.2K pages ISO/IEC 19752 for OKI C 301
HP CF280X/80X Toner cartridge black high-capacity, 6.9K pages ISO/IEC 19752 for HP Pro 400/e
Sku: CF280A
Availability:
(10+) in Stock
Delivery: 5-7 Days
Call us for 2-3 Days Delivery
Brand: HP
Category: laser toner & cartridges
SKU
CF280A
80A Black Original LaserJet Toner Cartridge
Faster Deliveries (Custom Variables)
FREE SHIPPING
& RETURN
100% MONEY
Ideal for printing professional-quality, black-and-white business documents at great value.
HP 80A Black LaserJet Toner Cartridge makes business documents look professional with crisp, black text. Stay productive by avoiding wasted time and supplies. These reliable cartridges are specifically designed for your HP LaserJet printer or MFP.
More Information
SKU CF280A
EAN 0886111144143
Specification
Features
TypeOriginal
Black toner page yield2560 pages
CompatibilityHP 80 toner cartridges work with:
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeCF280A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Country of originJapan
HP segmentBusiness, Enterprise
Total amount of recycled materials used for making18%
Product colourBlack
Pallet size (EU)1140 x 800 x 1174 mm
Page yield footnoteISO/IEC 19752
ColourNo
Layers per pallet5 pc(s)
Master (outer) cases per pallet145 pc(s)
Products per pallet (EU)115 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 80%
Operating temperature (T-T)10 - 30 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width340 mm
Depth109 mm
Height205 mm
Package depth1090 mm
Package weight1 kg
Weight850 g
Package width3400 mm
Package typeBox
Package height205 mm
Package dimensions (WxDxH)340 x 109 x 205 mm
Products per pallet145 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1175 x 1000 x 1169 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Packaging data
Package depth1090 mm
Package weight1 kg
Package width3400 mm
Package typeBox
Package height205 mm
Technical details
TypeOriginal
Brand compatibilityHP
OEM codeCF280A
Country of originJapan
ColourNo
Layers per pallet5 pc(s)
Product colourBlack
Box contents1 Cartridge
Maximum number of stacking cartons20 pc(s)
Master (outer) cases per pallet layer (EU)23 pc(s)
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)886111144143
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)886111144143
Other features
Logistics data
Pallet gross weight165.5 g
Master (outer) cases per pallet layer29 pc(s)
Pallet weight (EU)135.5 g
Products per pallet145 pc(s)
Manufacturer HP
PDF Url https://objects.icecat.biz/objects/mm
In Stock N
Short Description 80A Black Original LaserJet Toner Cartridge