HP CF214A/14A Toner cartridge black, 10K pages ISO/IEC 19752 for HP LaserJet 700 M712  Chert Nigeria
HP CF214A/14A Toner cartridge black, 10K pages ISO/IEC 19752 for HP LaserJet 700 M712
HP Q3985A Fuser kit, 150K pages for Color LaserJet 5550/ 5550 DN/ DTN/ HDN/ N  Chert Nigeria
HP Q3985A Fuser kit, 150K pages for Color LaserJet 5550/ 5550 DN/ DTN/ HDN/ N
Lexmark 52D2H00/522H Toner-kit black return program, 25K pages ISO/IEC 19752 for Lexmark MS 810/811
Sku: CF214A
Availability:
(Less than 10) in Stock
SKU
CF214A
14A Black Original LaserJet Toner Cartridge
& RETURN
100% MONEY
More Information
SKU CF214A
EAN 0886111043361
TypeOriginal
Black toner page yield10000 pages
CompatibilityHP 14 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise M712, M725 HP LaserJet M725
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeCF214A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Country of originChina
Quantity per box1 pc(s)
HP segmentBusiness, Enterprise
Total amount of recycled materials used for making19%
Pallet size (EU)1189 x 780 x 1139 mm
Layers per pallet3 pc(s)
Master (outer) cases per pallet36 pc(s)
Products per pallet (EU)27 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 80%
Operating temperature (T-T)10 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width497 mm
Depth195 mm
Height330 mm
Package depth1950 mm
Package weight2.7 kg
Weight2.3 kg
Package width4970 mm
Package height330 mm
Products per pallet36 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1170 x 994 x 1134 mm
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Packaging data
Package depth1950 mm
Package weight2.7 kg
Package width4970 mm
Package height330 mm
Brand compatibilityHP
OEM codeCF214A
Country of originChina
Quantity per box1 pc(s)
Layers per pallet3 pc(s)
Box contentsToner cartridge; Recycling guide
Maximum number of stacking cartons12 pc(s)
Master (outer) cases per pallet layer (EU)9 pc(s)
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)886111043361
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)886111043361
Other features
Logistics data
Pallet gross weight117.7 g
Master (outer) cases per pallet layer12 pc(s)
Pallet weight (EU)93.4 g
Products per pallet36 pc(s)
In Stock N
Short Description 14A Black Original LaserJet Toner Cartridge