HP CB543A/125A Toner cartridge magenta, 1.4K pages ISO/IEC 19798 for HP CLJ CP 1210  Chert Nigeria
HP CB543A/125A Toner cartridge magenta, 1.4K pages ISO/IEC 19798 for HP CLJ CP 1210
HP CB381A/824A Toner cyan, 21K pages ISO/IEC 19798 for HP CLJ CP 6015/CM 6040  Chert Nigeria
HP CB381A/824A Toner cyan, 21K pages ISO/IEC 19798 for HP CLJ CP 6015/CM 6040
HP CB540A/125A Toner cartridge black, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for HP CLJ CP 1210  Chert Nigeria
HP CB540A/125A Toner cartridge black, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for HP CLJ CP 1210
Sku: CB543A
Availability:
(Less than 10) in Stock
Delivery: 5-7 Days
Call us for 2-3 Days Delivery
Brand: HP
Category: laser toner & cartridges
SKU
CB543A
125A Magenta Original LaserJet Toner Cartridge
Faster Deliveries (Custom Variables)
FREE SHIPPING
& RETURN
100% MONEY
Compatible Printers: HP Color LaserJet CM 1312 NFI MFP, HP Color LaserJet CP 1518 NI, HP Color LaserJet CP 1513 N, HP Color LaserJet CP 1214 N, HP Color LaserJet CM 1312 MFP, HP Color LaserJet CM 1512 NFI, HP Color LaserJet CP 1515 N, HP Color LaserJet CP 1215, HP Color LaserJet CM 1312 CI MFP, HP Color LaserJet CP 1200 Series, HP Color LaserJet CP 1519 NI, HP Color LaserJet CM 1312 WI MFP, HP Color LaserJet CP 1510 Series, HP Color LaserJet CM 1512 W, HP Color LaserJet CM 1312 EI MFP, HP Color LaserJet CP 1513, HP Color LaserJet CP 1214, HP Color LaserJet CP 1516 N, HP Color LaserJet CP 1517 NI, HP Color LaserJet CM 1500 Series, HP Color LaserJet CP 1210, HP Color LaserJet CM 1512 A, HP Color LaserJet CM 1312 Series, HP Color LaserJet CP 1517 N, HP Color LaserJet CP 1213, HP Color LaserJet CP 1514 N, HP Color LaserJet CM 1512 H, HP Color LaserJet CP 1500 Series, HP Color LaserJet CM 1312 WB MFP, HP Color LaserJet CM 1512 Series, HP Color LaserJet CP 1217, HP Color LaserJet CP 1519 N, HP Color LaserJet CM 1312 EB MFP, HP Color LaserJet CM 1312 CB MFP, HP Color LaserJet CM 1300 Series, HP Color LaserJet CP 1216
More Information
SKU CB543A
EAN 0808736839204
Specification
Features
TypeOriginal
Colour toner page yield1400 pages
CompatibilityHP 125 toner cartridges work with:
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeCB543A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursMagenta
Country of originJapan
HP segmentSmall medium business
Total amount of recycled materials used for making17%
Pallet size (EU)1183 x 775 x 1134 mm
Stacking number for pallet4 pc(s)
Layers per pallet10 pc(s)
Master (outer) cases per pallet280 pc(s)
Products per pallet (EU)216 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 90%
Operating temperature (T-T)10 - 30 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width365 mm
Depth100 mm
Height110 mm
Package depth1000 mm
Package weight800 g
Weight600 g
Package width3650 mm
Package height110 mm
Products per pallet280 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1122 x 938 x 1233 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Printing coloursMagenta
Packaging data
Package depth1000 mm
Package weight800 g
Package width3650 mm
Package height110 mm
Technical details
TypeOriginal
Brand compatibilityHP
OEM codeCB543A
Country of originJapan
Layers per pallet10 pc(s)
Box contentsToner cartridge; Recycling guide
Maximum number of stacking cartons40 pc(s)
Master (outer) cases per pallet layer (EU)24 pc(s)
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)808736839204
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)808736839204
Other features
Logistics data
Pallet gross length93.8 cm
Pallet gross height123.3 cm
Pallet gross weight250 g
Master (outer) cases per pallet layer28 pc(s)
Pallet gross width112.2 cm
Pallet weight (EU)203 g
Master (outer) cases per pallet (EU)24 pc(s)
Products per pallet280 pc(s)
Manufacturer HP
In Stock N
Short Description 125A Magenta Original LaserJet Toner Cartridge