Sku: CH45EUWH7112
Availability:
(Less than 10) in Stock
Delivery: 5-7 Days
Call us for 2-3 Days Delivery
Brand: Dbramante1928
Category: Mobile device chargers
SKU
CH45EUWH7112
re-charge Pro - EU Wall Charger USB-C 45W - W
dbramante1928 re-charge Pro - EU Wall Charger USB-C 45W - W can be delivered to all states across Nigeria
Faster Deliveries (Custom Variables)
FREE SHIPPING
& RETURN
100% MONEY
This 45-watt wall charger with USB-C connectors offers universal fast and safe charging for smartphones, tablets and some Laptops (mainly USB-C-PD-enabled, PPS and QC devices). Purposefully designed for travel, home or the office.We can now offer SUPER FAST delivery for dbramante1928 re-charge Pro - EU Wall Charger USB-C 45W - W to the following location in Nigeria :- Abuja, Lagos, Benin, Warri, Ibadan, Abeokuta, Sokoto, Kano, Kaduna, Jos, Port Harcourt, Enugu, Bauchi and Yola
More Information
SKU CH45EUWH7112
EAN 5711428071125
Specification
Performance
Plug and PlayYes
Charger typeIndoor
Charger compatibilityUniversal
Power source typeAC
CertificationCE, FCC, RoHS
USB Type-C ports quantity1
USB Power Delivery (USB PD)Yes
Design
Plug and PlayYes
Product colourWhite
Housing materialPlastic
Power
Port 1 output current3 A
Input current3 A
Maximum power45 W
Input voltage110 - 240 V
Input frequency50/60 Hz
Output current (5V)3 A
Output current (9V)3 A
Output current (12V)3 A
Port 1 output power45 W
Output current (15V)3 A
Output current (20V)2.25 A
Technical details
Charger typeIndoor
Charger compatibilityUniversal
Power source typeAC
Sustainability complianceYes
Warranty period5 year(s)
Compliance certificatesCE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS
Packaging data
Quantity per pack1 pc(s)
Packaging content
Quantity per pack1 pc(s)
Certificates
CertificationCE, FCC, RoHS
Sustainability
Sustainability complianceYes
Colour
Product colourWhite
Logistics data
Warranty period5 year(s)
Manufacturer Dbramante1928
PDF Url https://objects.icecat.biz/objects
In Stock N
Short Description re-charge Pro - EU Wall Charger USB-C 45W - W