APC SUM48RMXLBP2U UPS battery Sealed Lead Acid (VRLA) 48 V  Chert Nigeria
APC SUM48RMXLBP2U UPS battery Sealed Lead Acid (VRLA) 48 V
Duracell DR4-6 UPS battery 6 V  Chert Nigeria
Duracell DR4-6 UPS battery 6 V
APC Battery Replacement Cartridge APCRBC105 (OEM)  Chert Nigeria
APC Battery Replacement Cartridge APCRBC105 (OEM)
Sku: SUM48RMXLBP2U
Availability:
(Less than 10) in Stock
Delivery: 5-7 Days
Call us for 2-3 Days Delivery
Brand: APC
Category: UPS Batteries
SKU
SUM48RMXLBP2U
APC Smart-UPS XL Modular 48V Extended Run Battery Pack
APC SUM48RMXLBP2U UPS battery Sealed Lead Acid (VRLA) 48 V can be delivered to all states across Nigeria
Faster Deliveries (Custom Variables)
FREE SHIPPING
& RETURN
100% MONEY
Includes: Installation Guide, User Manual
Features:
Hot Swap Batteries
Rack/Tower Convertible
User-replaceable batteries
We can now offer SUPER FAST delivery for APC SUM48RMXLBP2U UPS battery Sealed Lead Acid (VRLA) 48 V to the following location in Nigeria :- Abuja, Lagos, Benin, Warri, Ibadan, Abeokuta, Sokoto, Kano, Kaduna, Jos, Port Harcourt, Enugu, Bauchi and Yola
More Information
SKU SUM48RMXLBP2U
EAN 0731304224587
Specification
Features
Battery technologySealed Lead Acid (VRLA)
Battery voltage48 V
Number of batteries included2 pc(s)
Product colourBlack
Technical details
Harmonized System (HS) code85044095
Other features
Dimensions (WxDxH)430 x 678.2 x 86.4 mm
Weight & dimensions
Weight60 kg
Operational conditions
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)0 - 95%
Logistics data
Manufacturer APC
In Stock N
Short Description APC Smart-UPS XL Modular 48V Extended Run Battery Pack