APC mini UPS CP12036LI - Emergency power supply 12Vdc, 36W, Li-ion, protects WiFi, Routers, IP cameras, etc  Chert Nigeria
APC mini UPS CP12036LI - Emergency power supply 12Vdc, 36W, Li-ion, protects WiFi, Routers, IP cameras, etc
Eaton 5PX2200IRT3UG2BS uninterruptible power supply (UPS) Line-Interactive 2.2 kVA 2200 W 10 AC outlet(s)  Chert Nigeria
Eaton 5PX2200IRT3UG2BS uninterruptible power supply (UPS) Line-Interactive 2.2 kVA 2200 W 10 AC outlet(s)
PowerWalker VI 650 SHL Schuko uninterruptible power supply (UPS) Line-Interactive 0.65 kVA 360 W 2 AC outlet(s)  Chert Nigeria
PowerWalker VI 650 SHL Schuko uninterruptible power supply (UPS) Line-Interactive 0.65 kVA 360 W 2 AC outlet(s)
Sku: CP12036LI
Availability:
(10+) in Stock
Delivery: 5-7 Days
Call us for 2-3 Days Delivery
Brand: APC
Category: Uninterruptible Power Supplies (UPSs)
SKU
CP12036LI
APC mini UPS CP12036LI - Emergency power supply 12Vdc, 36W, Li-ion, protects WiFi, Routers, IP cameras, etc can be delivered to all states across Nigeria
Faster Deliveries (Custom Variables)
FREE SHIPPING
& RETURN
100% MONEY
Protect your WiFi, stay online
The Back-UPS Connect is a reliable, flexible and affordable 12V DC UPS with lithium-ion battery that guarantees continuity for connected equipment during power outages.
Battery capacity and runtime
For a further estimate of the runtime, see the runtime table between the product images.
Connectors
Input/Output configuration
Input connector Barrel - center pin 2.5 mm; 5525 DC jack (default)
Output connector Barrel - center pin 2.5 mm; 5525 DC jack (default)
Output cable length 80 cm
Additional DC tips 2.1 mm and 1.7 mmWe can now offer SUPER FAST delivery for APC mini UPS CP12036LI - Emergency power supply 12Vdc, 36W, Li-ion, protects WiFi, Routers, IP cameras, etc to the following location in Nigeria :- Abuja, Lagos, Benin, Warri, Ibadan, Abeokuta, Sokoto, Kano, Kaduna, Jos, Port Harcourt, Enugu, Bauchi and Yola
More Information
SKU CP12036LI
EAN 0731304632399
Specification
Power
Output power36 W
Input operation voltage (min)12 V
Output operation voltage (min)12 V
Performance
LED indicatorsYes
Features
Output power36 W
Battery
Battery technologyLithium-Ion (Li-Ion)
Battery recharge time9 h
Design
International Protection (IP) codeIP20
Form factorCompact
LED indicatorsYes
Product colourWhite
Operational conditions
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Storage temperature (T-T)-10 - 50 °C
Technical details
Sustainability certificatesGreen Premium
Weight & dimensions
Weight300 g
Width99 mm
Height25 mm
Depth109 mm
Manufacturer APC
PDF Url https://objects.icecat.biz/objects/
In Stock N
Short Description APC mini UPS CP12036LI - Emergency power supply 12Vdc, 36W, Li-ion, protects WiFi, Routers, IP cameras, etc